• Zabezpečovací technika

    Nenechte druhé,
    aby si přivlastňovali něco, co jim nepatří ...

Statistické údaje

Podívejte se, co říkají statistiky o majetkové trestné činnosti, abyste věděli, proč je důležité ochranu majetku nepodceňovat
 
Majetková trestná činnost
Nejčastějším trestným činem, je majetková kriminalita – dlouhodobě tvoří největší podíl na počtu zjištěných trestných činů. Vzhledem k amnestii z loňského roku, došlo k nárůstu trestné činnosti, která se nejvíce projevila na majetkové trestné činnosti. Celkem, bylo nahlášeno 1 552 případů, ze kterých se podařilo objasnit 399. Zloději si častěji vybírají rodinné domy, kde došlo k nárůstu vloupání o 20% a v pořadí oblíbenosti, pak následují obchody a víkendové objekty, byty, restaurace a hostince.

V rekreačních objektech, jsou zcizovány hlavně různé elektrické a motorové nářadí, elektrické kabely, sekačky, křovinořezy, motorové pily, sportovní potřeby (hlavně kola), nábytek a oblečení.

Více, jak polovina dopadených zlodějů, byli recidivisté, kteří páchají trestnou činnost opakovaně.

Krádeže automobilů
I když to vypadalo, že trend krádeží aut upadá a pro zloděje již není oblíbený – výsledky statistik z loňského roku ukazují, že tomu tak není. Počet krádeží oproti minulým letům vzrostl.

Zloději se nezaměřují na drahá a luxusní vozidla, ale spíše na ty levnější, které se snadněji ztratí v provozu či se dobře prodají na náhradní díly. Na krádeže nechodí samostatně, ale nejčastěji ve dvou. Z aut se nejčastěji ztrácejí autorádia, odložené tašky, aktovky, cennosti, navigační systémy a další věci, které se dají dobře zpeněžit. Zhruba každé třetí odcizené auto je Škoda Octavia a nejméně se kradou automobily značek seat a citroen.

Každých 40 minut je odcizen v Česku jeden osobní automobil a nejčastěji se u nás kradou auta ve čtvrtek, naopak nejméně jich mizí v sobotu.

Celkem, bylo v České republice v loňském roce odcizeno 10 736 vozidel. Nejvíce zcizených aut, bylo zaznamenáno na území Prahy IV – kde bylo odcizeno 1796 aut a celkem v Praze, bylo odcizeno 3525. Brno zaznamenalo 301 a Ostrava 488 krádeží automobilů.

Nestaňte se i Vy součástí statistik v letošním roce a zabezpečte svůj majetek. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem či vyplňte kontaktní formulář a my Vám sestavíme zabezpečovací systém přímo na míru pro Váš objekt.

Internetový obchod

Navštivte náš internetový obchod, kde si můžete zakoupit již hotové zabezpečovací GSM alarm sestavy a příslušenství.

eBook ke stažení

Stáhněte si zdarma náš eBook a získejte informace o tom, co si představit pod pojmem zabezpečovací technika, k čemu slouží a proč je dobré jí mít.

captcha